SKI AREÁL SVAH ZLÍN
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak si vedou české ski areály oproti těmzahraničním?

Zima přichází mílovými kroky. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Bufet sice na většině míst najdete, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Ve Francii je ubytování výrazně levnější, díky rozsáhlým ubytovacím komplexům. Cena dopravy je ale výrazně vyšší. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 29.9.
jasno
22°C
14°C
Sobota
30.9.2023
zataženo
18°C
13°C
Neděle
1.10.2023
pěkně
18°C
11°C
Pondělí
2.10.2023
částečně oblačno
21°C
14°C

Provozní doba

Pondělí8:00 - 20:00
Úterý8:00 - 19:00
Středa8:00 - 20:00
Čtvrtek8:00 - 20:00
Pátek8:00 - 20:00
Sobota8:00 - 20:00
Neděle8:00 - 20:00